E enjte, 9 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Djali u dhunua nga policia, Zaida Çobo shfaqet për herë të parë në ekran pas ngjarjes

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Nëna e djalit të dhunuar nga policët, e cila pati një përplasje të fortë edhe me Ardi Veliun, është shfaqur për herë të parë në ekran pas ngjarjes.

Zaida Çobo, mamaja e 15-vjeçarit që u dhunua barbarisht nga policia, pranë Parkut të Liqenit në Tiranë, foli në “E Diell” për të birin, jo për temën e dhunimit, por për dëshirat dhe aspiratat e tij për të ardhmen. Zaida e cila ka qenë banore e ‘Big Brother Albania 8’, thotë se do të luftojë deri në fund, dhe nuk do të ndalet.

Ervin Kurti: Ti ke tre fëmijë, 23, 20 dhe 15. Fëmijët tani janë rritur, ti me jetën tënde çfarë po bën?

Zaida Çobo: Unë tani po merrem me të voglin, sepse është adoleshent.

Ervin Kurti: O Manush, djali i vogël, 15-vjeçari do të bëhet futbollist.

Edi Manushi: Na thuaj njëherë mbiemrin

Zaida Çobo: Çobo.

Edi Manushi: Ëeee çfarë luan, mesfushorë, mbrojtës?

Zaida Çobo: Portier.

Edi Manushi: Na duhet një portier, na duhet, një pasardhës i Strakoshës për kombëtaren.

Ervin Kurti: Ti vazhdon ende të jesh luftarake siç je etikuar në ‘Big Brother’.

Zaida Çobo: Akoma më tepër nga ç’isha.

Lexo edhe :   29-vjeçarit i sekuestrohen 15 mijë paund në Rinas, ja ku i kishte fshehur

Ervin Kurti: Po nuk të duan çunat kështu moj.

Kujtojmë këtu se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, publikoi një video të Zaida Çobos, mamasë së 15-vjeçarit, i cili u dhunua nga punonjës të policisë pranë Liqenit Artificial të Tiranës.

Gjatë raportimit në mbledhjen online të Komisionit të Sigurisë, në videon e publikuar nga Ardi Veliu, ky i fundit thotë se mamaja e adoleshentit shfaqet me pistoletë në dorë. Duke folur për sjelljen e punonjësve të policisë në këtë rast, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pranoi se në momente të caktuara, kishte tejkalim të kompetencave, por ngriti dyshime edhe mbi edukimin familjar të 15-vjeçarit.

Lexo edhe :   VIDEO/ Protesta e mbrëmshme, policët serbë rrahin brutalisht qytetarët

Teksa ai publikoi një video marrë nga rrjetet sociale të zonjës në fjalë, ai nuk ishte në dijeni se ajo ishte aktore. Dhe se ajo sekuencë ishte jashtë xhirimeve. Ai reagoi pas publikimit të videos, e cila rezultoi të ishte e pavërtetë. Sipas tij, deklarata që ka bërë është deformuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...

Vazhdojnë tubimet e qytetarëve në Beograd dhe disa qytete të tjera të Serbisë

Pavarësisht ndalimit të tubimeve të mëdha në Beograd, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit, protestuesit janë mbledhur për të tretën natë me...