E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Dita e themelimit të PD-së, Berisha poston foton e 29 viteve më parë

29-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike, ish-kryeministri dhe lideri historik i demokratëve, Sali Berisha e ka uruar duke publikuar një fotografi të 29-viteve më parë.

Berisha e ka shpërndarë këtë foto në “Facebook”-un e tij, ndërsa bashkangjitur saj shkruan: “29 vite më parë! Sb”.

Partia Demokratike anuloi aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të partisë.

Të gjitha fondet e përcaktuara për këto aktivitete së bashku me kontribute të anëtarëve dhe simpatizantëve të saj do të shkojnë në ndihmë të personave të goditur nga tërmeti i 26 nëntorit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...

Ndryshimi nuk do të vijë asnjëherë prej “ushtarëve” të partive

Nga: Astrit Patozi Ndryshimi në Shqipëri nuk mund të vijë vetëm prej militantëve politikë, sado të përkushtuar dhe të angazhuar që të jenë. Në radhë të...

Komisioni Rregullator miraton fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Rregullator pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka miratuar sot fletën e votimit të propozuar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve. Zgjedhësi do të votojë me...