E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Dhunojnë gjyqtarin brenda gjykatës, pranga tre vëllezërve

Godasin një gjyqtar brenda ambienteve të gjykatës, prangosen tre vëllezër. Policia e Vlorës ka bërë të ditur se tre vëllezër me mbiemër Myslimi, banues në Vlorë, kanë dhunuar gjyqtarin e Gjykatës së Shkallës së Parë në Vlorë, Arqile Basho, brenda ambienteve të Gjykatës.

Sipas burimeve zyrtare, tre vëllezërit që kanë ushtruar dhunë ndaj gjyqtarit janë Myslim Myslimi 60-vjeç, Fatosh Myslimi 62-vjeç dhe Elmaz Myslimi 64-vjeç. Sipas njoftimeve të para, dhuna është shkaktuar për shkak se tre vëllezërit kanë kundërshtuar vendimin e dhënë nga Basho, dhe pas kësaj e kanë ndjekur atë në ambientet e Gjykatës së Vlorës, ku kanë ushtruar dhunë.

Njoftimi i policisë

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Kundërshtimi dhe goditja e gjyqtarit”, kryer në bashkëpunim, shtetasit M. M., 60 vjeç, F. M., 62 vjeç dhe E. M., 64 vjeç (vëllezër), të tre banues në Vlorë, pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin, në ambientet e brendshme të Gjykatës, kanë kundërshtuar me dhunë, shtetasin A. B., 63 vjeç, banues në Gjirokastër, me detyrë gjyqtar në Gjykatën e Shkallës së Parë Vlorë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...