E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Dhuna ndaj mjekëve/ Mjeku i QSUT kundër kolegëve: Në ’97 askush nuk ju preku!

Mjeku i QSUT Petritr Vargu ka komentuar ankesën e kolegëve të tij, të cilët ndalimin e dhunës ndaj bluzave të bardha e kërkojnë nga Policia e Shtetit dhe jo tek reformimi i shëndetësisë.

Vargu shprehet se në vitin 1997, ku pavarësisht se shteti ra, mjekët nuk u prekën nga askush.

Pastimi i plotë:

Me vjen shume keq dhe me duket shume qesharak justifikimi i kolegeve te mi, qe rregullin dhe kundra dhunen neper spitale e kerkojne ke policia dhe jo tek reformimi dhe organizimi i shendetesise.

Ato harrojne qe ne ‘97 kur shteti ra, askush nuk i preku mjeket. Ato nuk kane kurajo te thone qe eshte shteti qe kundrave pacientet e familjaret kundra mjekeve nepermjet prapagandave, pyetjeve ne cel a u marrin para mjeket, ku gjoja shteti mban krahun e pacienteve. Si do ti pergjigjen koleget faktit qe në strukturat private qe nuk udhehiqen nga rilindasit, nuk ka dhune.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...