E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Ç’po ndodh? Meta ndryshon axhendën, kthehet nga Azerbajxhani

Presidenti Ilir Meta ka ndryshuar axhendën e tij, teksa ka lënë Azerbajxhanin mbrëmë në darkë, për t’u kthyer në Shqipëri.

Presidenti mbërriti sërish në Tiranë, pak orë para protestës së opozitës që po mbahet para Kryeministrisë.

Mësohet se Meta po ndjek situatën e protestës me interes nga zyra e tij. Nuk dihet nëse presidenti ka informacioni mbi ndonjë skenar të mundshëm të opozitës gjatë protestës, që mund të ketë bërë që ai të ndryshojë axhendën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...