Aktualitet

Devolli përfshihet nga flakët, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot


               Publikuar në : 16:53 - 21/01/20 B H

Një zonë mes rrethit të Devollit dhe të Korçës mësohet të jetë përfshirë nga flakët.

Raportohet se në Çardhak deri më tani është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme me bimësi të ulët dhe shkurre. Për shkak të terrenit të thyer malor të zonës, zjarrfikëset e kanë pasur të pamundur të ndërhyjnë për shuarjen e tyre.

Deri më tani nuk ka të lënduar në njerëz apo banesa të prekura nga flakët.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT