E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Devolli përfshihet nga flakët, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot

Një zonë mes rrethit të Devollit dhe të Korçës mësohet të jetë përfshirë nga flakët.

Raportohet se në Çardhak deri më tani është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme me bimësi të ulët dhe shkurre. Për shkak të terrenit të thyer malor të zonës, zjarrfikëset e kanë pasur të pamundur të ndërhyjnë për shuarjen e tyre.

Deri më tani nuk ka të lënduar në njerëz apo banesa të prekura nga flakët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet ekspertiza mjekoligjore për vd*kjen e katër rusëve në Qerret

Afro 45 ditë nga humbja e jetës së katër turistëve rusë, Instituti i Mjekësisë Ligjore ka mundur të përcaktojë shkakun fillestar. Katër turistët rusë u...

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...