E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së sigurimeve që merrej me mbulimin e shpenzimeve mjekësore dhe klinike të “El Pibe de Oro”-s dhe Mariano Perroni, punonjës i “Medidom”, një kompani punësimi që drejtonte stafin brenda shtëpisë së ish-kampionit të botës.

Sipas hetuesve, të dy janë përgjegjës për mungesat mjekësore dhe të personelit, të cilat u regjistruan në menaxhimin e hospitalizimit të Maradonës në vilën me qira pas daljes nga klinika ku ai ishte operuar.

Gjithashtu, sipas hetuesve, Forlini dhe Perroni kanë thënë se infermierja Dahiana Madrid e cila gjithashtu është nën hetim, ka deklaruar të pavërtetë marrjen në pyetje, kur deklaroi se ishte Maradona që refuzoi vizitat, e nevojshme për të zbuluar parametrat jetësorë.

Madrid më vonë rrëfeu se ata nuk kishin qenë të pranishëm në 25 nëntor, kur ndodhi vdekja e ish-kampionit të skuadrës së Napolit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...