Kryesore

“Deri në fund të vitit”, Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët


               Publikuar në : 11:38 - 12/01/20 M S

Në një shënim në Facebook, kreu i qeverisë Rama shprehet se revolucioni digjital 2020 ka nisur transformimin rrënjësor të marrëdhënieve të qytetarit me zyrat e shërbimeve.

Në këtë formë shkurtohet radha. Qyterarët nuk humbasin më kohën e tyre të çmuar, e po kështu i jepet fund rryshfeteve. Rama njofton se deri në fund të vitit, qytetarët shqiptarë do të kenë mundësinë e aplikimeve më të shpejta e më të thjeshta për dokumentat, jo vetëm në krejt rajonin, po edhe në krahasim me plot vende të tjera të Europës.

Postimi i Ramës

#REVOLUCIONIDIGJITAL2020 KA NISUR TRANSFORMIMIN RRËNJËSOR të marrëdhënieve të qytetarit me zyrat e shërbimeve, duke shkurtuar radha, kohë, ecejake e rryshfete tridhjetëvjeçare

Deri në fund të vitit, qytetarët shqiptarë do të kenë mundësinë e aplikimeve më të shpejta e më të thjeshta për dokumenta, jo vetëm në krejt rajonin, po edhe në krahasim me plot vende të tjera të Europës

Ja një nga plot shembujt e bllokut të parë të aplikimeve online për shërbime që deri dje, merrnin kohë, kushtonin para, stresonin qytetarët në radha dhe ecejake të panumërta:

Më shumë se 4⃣0⃣ mijë maturantë kanë mundësinë që këtë vit përmes platformës 👉 https://e-albania.al/
➡të marrin online 💻📲
dhe
➡në kohë reale ⏳⏰
vërtetimin e notave të maturës📃.

Në përfundim të provimeve të maturës ✍ata mund të kërkojnë një kopje testi të provimit të tyre
✅duke aplikuar online brenda pak minutash,
✅pa asnjë dokument shoqërues.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT