Debat për pronën, fqinji ekzekuton 60-vjeçarin në Vlorë

Në Vlorë, 60-vjeçari Bujar Mehmetaj është goditur me sende të forta nga fqinji i tij, pas një debati për çështje pronësie.

Mehmetaj, ka pësuar lëndime të rënda dhe si pasojë ka ndërruar jetë në spital.

Policia njoftoi se ka identifikuar autorin dhe po punohet intensivisht për kapjen dhe arrestimin e tij.

Sakaq, prej së hënës, 27 prill, Shqipëria është tronditur nga disa vrasje dhe vetëvrasje.

Katër persona u vranë në rrethinat e Lezhës dhe Durrësit, ndërsa 2 të tjerë u vetëvranë në Elbasan dhe Përrenjas.