E shtunë, 19 Shtator, 2020
31 C
Tirana

Dashuri, para dhe lumturi pa fund/ Njihuni me shenjat më me fat për sot

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Mikroçipe në vaksinat anti-Covid? Ja çfarë thotë miliarderi amerikan Bill Gejts

Ai ka investuar shuma të mëdha parash, në përpjekje për të gjetur një vaksinë kundër koronavirusit, por ai është gjithashtu një objektiv i preferuar...

Forcat ‘Shqiponja’, FNSH-ja dhe RENEA ‘blindojnë’ vendin, 9 persona në pranga

Policia e Shtetit ka përcjellë të dhënat lidhur me operacionet që ka zhvilluar në mbarë vendin, sa i takon goditjes së veprimtarisë kriminale. Raportohet...

Dy letra të rralla/ Publikohet për herë të parë letërkëmbimi mes kreut të sapozgjedhur të Regjencës Mehdi Frashëri dhe Myslim Pezës

Nga: Marenglen KASMI Sot mbushen 78 vjet nga mbajtja e Konferencës së Pezës më 16 shtator 1942. Konferenca u mbajt në katundin Pezë, sikurse mori...

Ekzekutimi i Bujar Çelës/ 50-vjeçari u qëllua me 21 plumba nga tre armë me silenciator

Dalin në dritë detaje të tjera lidhur me ekzekutimin e Bujar Çelës mëngjesin e sotëm në Elbasan. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se viktima...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Rama rikthen Bushatin, i propozon pozicionin e rëndësishëm

Rama ka propozuar që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE, Harlem Desir, të largohet nga detyra dhe vendin e tij ta marrë Ditmir...

Pamjet drithëruese/ Vinçi gjigant rrëzohet papritur, brenda ndodhej edhe një punonjës

Pamje të frikshme janë regjistruar në Portin e Velencias në Spanjë, teksa një vinç 55 metra i lartë është rrëzuar, pasi u godit nga...

Arrestohet në Dubai bashkëshorti i Suada Sherifit, jeta e ish-Miss Shqipërisë pas mbylljes së qendrës estetike (FOTO)

Bashkëshorti i Suada Sherifit, Eldi Dizdari është vënë në pranga në Dubai. Arrestimi i tij është pjesë e një prej operacioneve ndërkombëtare më të...

Më e keqja s’ka kaluar ende. Dalin pamjet tronditëse të katastrofës në ishujt grekë (FOTO-VIDEO)

Sikundër ishte paralajmëruar edhe më herët, ishujt grekë janë prekur nga cikloni “Ianos”. Autoritetet greke njoftojnë se në 6-9 orët në vazhdim, do të...

Dashi

Sot do të ndjeni nevojën për të zbuluar gjëra të reja për njerëzit që ju rrethojnë. Këshilloheni që të mos hyni në shumë detaje të cilat mund t’ju shkaktojnë zhgënjim. Në aspektin sentimental, lajme pozitive po vijnë drejt jush.

Demi

Gjërat janë në rregull në jetën tuaj, pa marrë parasysh sa e madhe është kërkesa juaj për të nxituar sot. Kthehuni mbrapa, pushoni dhe merrni kohë për të shijuar të gjitha sukseset e fituara me vështirësi. Familja dhe miqtë janë ato ku duhet të fokusoheni.

Binjaket

Të mëdha apo të vogla, disa nga problemet tuaja mund të diskutohen në një forum në dukje publik sot. Dhe, siç pritet, të gjithë që ata që njihni do të kenë këshillat e tyre në lidhje me atë që duhet të bëni. Besoni veten tuaj.

Gaforrja

Ju mund të arrini një kompromis të rëndësishëm me një figurë të autoritetit sot. Disa njerëz shohin një të ardhme të shkëlqyeshme për ju, dhe ata janë më të interesuar t’ju sfidojnë të rriteni në potencialin tuaj.

Luani

Celësi i sigurisë financiare tani nuk është të mësuarit se si të fitoni më shumë para; por mësoni se si të menaxhoni më mirë ato që keni tashmë. Investoni në një këshilltar ose libër që mund t’ju mësojë atë që ju duhet të dini për menaxhimin e parave. Rishikoni situatën tuaj të kursimeve dhe buxhetin.

Virgjeresha

Nëse kaloni më shumë kohë mbi çështjet tuaja financiare tani, do të jeni në gjendje ta ndaloni veten për të shpenzuar shumë shpejt. Kur jeni përballë një dyqani, numëroni deri në dhjetë para se të hapni portofolin.

Peshorja

Kjo ditë mund të përqendrohet në marrëdhëniet tuaja, konkretisht njerëzit që ju kanë ndihmuar më shumë. Disa miqësi nuk kanë për qëllim të zgjasin dhe këtu nuk ka asgjë të çuditshme. Vetëm sigurohuni që nuk po shpenzoni shumë energji për to.

Lexo edhe :   Paraja, dashuria, fati/ Horoskopi, 18 shtator 2020
Lexo edhe :   Horoskopi 17 shtator, ja çfarë parashikojnë 'yjet' për ju sot

Akrepi

Bisedat emocionale mund të jenë shumë shqetësuese për ju sot, kështu që përpiquni t’i shmangni ato. Kjo nuk është dita për të zgjedhur ndonjë luftë. Përkundrazi, është një ditë që të gjithë energjinë ta fokusoni te harmonia.

Shigjetari

Rruga juaj drejt romancës mund të jetë pak e vëshirë sot, por do të jetë një kënaqësi! Thjesht bëni disa ndryshime dhe mbani një qëndrim pozitiv. Ju jeni për disa surpriza interesante dhe aventura të këndshme. Qëndroni me shpresë dhe të gëzuar.

Bricjapi

Sot do të kaloni një ditë jo shumë pozitive në aspektin sentimental. Ndonjë debat me partnerin mund të shkaktojë stres tek ju. Nëse mbani një ton të ulet dhe qëndrim konstruktiv, gjithçka do të kalojë lehtësisht.

Ujori

Ju mund të filloni të zbuloni disa modele në sjelljen e një miku që ju shqetësojnë. Para se të hidheni në ndonjë përfundim, merrni pak kohë vetëm. Shihni nëse mund të arrini në fundin e asaj që po ndodh me këtë person.

Peshqit

Instinktet tuaja janë të forta tani, kështu që supozimet tuaja do të jenë shumë më të sakta se sa zakonisht. Ju do të keni një aftësi për të fituar njohuri mbi ato që njerëzit me të vërtetë thonë. Aplikoni këtë aftësi intuitive në karrierën tuaj dhe do të arrini në përfundime të vlefshme që mund t’ju ndihmojnë të ngjiteni në një shkallë tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A kanë burrat dhe gratë “orë biologjike” të ndryshme

Qëndrimi zgjuar natën dhe aftësia për fjetur gjatë ditës, shkon kundër ritmit tonë natyror cirkadian ose siç njihen më thjesht “orës biologjike”. Por disa...

Komandanti iranian paralajmëron SHBA-në për hakmarrje për ekzekutimin e Soleimanit

Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Hossein Salami, ka paralajmëruar se do të marrë hak ndaj të gjithë personave të përfshirë në vrasjen e...

Bilanci/ Sërish numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

A na mbrojnë syzet nga koronavirusi? Çfarë thonë ekspertët

Nga Simon Kolstoe “The Conversation” Studiuesit në Kinë, kanë zbuluar se njerëzit që mbajnë syze, duket se janë më pak të rrezikuar për t’u prekur...

VIDEO/ Situata dramatike në Greqi, momenti kur i moshuari i shpëton mbytjes

Cikloni “Ianis” e ka futur shtetin grek në një situatë tepër të vështirë, teksa dy persona deri më tani kanë humbur jetën si pasojë...