E enjte, 28 Maj, 2020
24 C
Tirana

Çmimi i “çmendur” i celularit të deputetit shqiptar, nga lëkura e viçit te ekrani me safir (foto)

Më të lexuarat

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...

Nëse për një pjesë të popullsisë është luks që të përdorësh një celular iPhone, ka disa ‘personazhe’ të cilët nuk e kanë problem të shpenzojnë shuma marramendëse. I referohemi deputetit Kujtim Gjuzi, i cili e bëri publike në emisionin “Opinion”, se celulari i tij kap një shifër që nuk është e përballueshme për këdo.

Bëhet fjalë për celularin “Vertu”. Pas orës “Atlantic” dhe stilit të tij të ndryshëm të të veshurit, tërhoqi një vëmendje të madhe celulari i tij i markës ” Vertu”. Ai është shprehur se ky celular nuk i përkiste atij, por Partisë Konservatore.

Në “Opinion”, ai tregoi për karrierën politike. Ajo që bëri përshtypje ishte telefoni i tij, “Vertu”, që sipas tij kushton 7 mijë euro.

“Të jemi të kujdesshëm se e kam këtu celularin. 7 mijë euro celular, Partia Konservatore e ka celularin se kam unë. Është porosi, kuq e zi. Lene se është i veçantë”, tha ai, teksa u pyet dhe për orën “Atlantic” nga gazetari.

“Ti atëherë ke qenë shumë i ri. Ishit të tronditur kur filloi revolta. Ju s’na mbani mend neve. Vetëm pranë Partisë Demokratike që në ditët e para të saj”, i është drejtuar Gjuzi drejtuesit të emisionit. “Ashtu jam, si ushtar. Jam ekspert në fushën e ekonomisë, dhe ato që i thash guvernatorit në seancë, tha Gjuzi, ka të drejtë”, theksoi deputeti i ri. Sipas tij, profesioni i parë ka qenë rrobaqepës dhe tregoi se “Rama i ka qepur tek mua pantallonat e para, pastaj mësoi vetë”, ka thënë më pas ai.

“Telefoni që ke, në mos gaboj është “Vertu”?”, e pyeti Fevziu në “Opinion”, duke shtuar “mesa di unë, kushton mbi 10 mijë euro”.

Lexo edhe :   “Jemi ngopur me liderë hiena e hajdutë”/ Befason deputeti, i bën ftesën e papritur Yuri Kim

“Po”, u përgjigj Gjuzi, “nuk kushton aq, kushton 7.000 euro. Por është telefoni i Partisë Konservatore”.

Lexo edhe :   “Jemi ngopur me liderë hiena e hajdutë”/ Befason deputeti, i bën ftesën e papritur Yuri Kim

“Celulari është kuq e zi, është porosi e veçantë”, shtoi Gjuzi, teksa e ngriti me krenari telefonin në ajër.

Telefonat “Vertu” janë ndër më të shtrenjtët në botë, modelet e lyer me ar mund të shkojnë 7 deri në 10 mijë euro. Por disa modele të tjera me diamante, arrijnë edhe vlerën marramendëse të 100 mijë euro.

Cilat janë karakteristikat e këtij celulari?

Çmimi për këtë celular fillon nga 8 mijë dollarë, deri në 44 mijë dollarë, për modelet më të fundit. Pjesët anësore të tij janë të mbështjella me lëkurë viçi, hardhuce ose aligatori. Ekrani i saj është i përbërë nga safir 130-karatësh. Dhe nuk ka të bëjë vetëm me dizajnin, por edhe më anën teknologjike që ajo ofron. Ajo ka një procesor octa-core, me një ekran full HD, një kamera 21-megapixel; 4K për video. Ka një bateri e cila zgjat shumë gjatë, si dhe një cilësi maksimale të audios. Një rrjet i veçantë titani ndikon në përmirësimin e cilësisë së zërit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Murrizi replikon Ballën në Kuvend, i lexon SMS-në e qytetarit

Deputeti Myslym Murrizi ka reaguar menjëherë pas fjalës së kreut të grupit të PS, Taulant Balla, duke i lexuar mesazhin e një qytetari. Gjatë fjalës...

Balla nga Parlamenti: Basha është klienti më i madh i oligarkëve

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka sulmuar kreun e PD-së, Lulzim Bashën nga Parlamenti. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Balla tha...

Kuvendi zbardh takimin mes Yuri Kim e Ruçit

Pas takimeve me anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, ambasadorja Yuri Kim ka zhvilluar edhe një takim me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Takimi...

“Viti ’97 do ju duket si mjaltë”/ Murrizi paralajmëron revolta popullore

Kreu i Grupit Demokrat parlamentar, Myslim Murrizi shprehet se qeveria po e çon vendin drejt një krize të thellë ekonomike, më keq se në...

Sheshi “Skënderbej” blindohet me kulla, gati gropa për 25-katëshin e ri, “Tirana’s Rock”

Qendra e Tiranës rreth e qark sheshit “Skënderbej” po kthehet në një zonë me ndërtesa të larta, dendësia e të cilave, nuk u përgjigjet...
WhatsApp KONTAKTO TT