E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Çmenduri/ Prindërit “luajnë” kaladibrançe, fëmijët paraqesin certifikatën tek mësuesit

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Një situatë qesharake u krijua sot në thuajse shumicën e shkollave, ku fëmijët të pajisur me maska mundoheshin të ruanin distancën, e ndërsa prindërit jepnin shembullin më të gabuar.

Ata prisnin tek hekurat, ndërsa fëmijët e tyre futeshin në ambientet e shkollës.

Prindërit dukeshin se nuk donin t’ia dinin për pandeminë, e ku për fat të keq, shfaqet e njëjta panoramë si e viteve të shkuara, ku virusin nuk e kishin pranë nesh.

Gazetari Mentor Kikia ka ironizuar prindërit, ndërsa demostron se çfarë ndodh me shkollat në Shqipëri, duke nënvlerësuar numrin e të infektuarve dhe të vdekurve.

“Situata surreale e covid-it në shkolla!

Fëmijët në distancë, me maska, u matet temperatura, paraqesin certifikatën tek mësuesit…

Ndërsa prindërit jashte gardhit “luajnë” kala dibrançe, në pritje të fëmijëve. Ata nuk mbajnë as distancë, as maska, as certifikatë…

Është një situatë surreale. Fëmijët mund të jenë të mbrojtur nga njëri-tjetri, por nuk janë të mbrojtur nga prindërit e tyre dhe të rriturit e tjerë”, shkruan Mentor Kika.

Situata surreale e covid-it në shkolla!Fëmijët në distancë, me maska, u matet temperatura, paraqesin çertifikatën tek…

Publiée par Mentor Kikia sur Lundi 14 septembre 2020

 

Lexo edhe :   Presidenti gjerman mbi pandeminë: Jo një politikë ''secili për vete''

Të gjithë fëmijët dhe prindërit do të duhet të plotësojnë çdo ditë një formular deklarimi për shendetin. Ky është rregulli i ri i vendosur nga Ministria e Arsimit, për të kontrolluar përhapjen e virusit në shkolla.

Formulari duhet të plotësohet nga prindi dhe fëmija, dhe t’i dorëzohet mësuesit përpara se të hyjë në shkollë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...