E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

“Ciu Ciu Tao Tao”, Meta tallet me Ballën. Ja për çfarë e paralajmëron

Pas mesazhit se deri në përfundim të mandatit të presidentit 24 korrik 2022, nuk do të synojë të bëhet as kryeministër dhe as kryetar opozite, duke nënkuptuar se pas largimit nga presidenca do të tentojë të marrë lidershipin e opozitës, Meta ka një përgjigje ndaj Taulant Ballës.

Referuar paralajmërimit të Kreut të Shtetit se do ta firmosë në Kuvend dekretin për shpërndarjen e tij, Balla tha se Kushtetuta i ka përcaktuar rastet kur presidenti i drejtohet Kuvendit. Sipas tij, Kuvendi mund ta shkarkojë presidentin, por jo ky i fundit Kuvendin.

Por kjo nuk është lënë me kaq, pasi zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, i është kthyer me ironi Ballës. Ai shprehet në postimin e fundit se Taulant Balla duhet ti lutet Zotit, që të mos kthehet i gjithë populli kundër.

Statusi

Ciu Ciu Tao Tao.
Të duket vetja i fortë ngaqë rri me çuna problematikë, por lutju Zotit që të mos kthehet i gjithë populli në “problematik”.
Tao Tao, harroje zërin e Bablokut!
DËGJOJE ZËRIN E POPULLIT!
ËSHTË ZËRI I ZOTIT!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...