E enjte, 17 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Chelsea nuk ndalet në merkato, gati goditja e radhës

Klubi i Chelsea dëshiron të bëjë një tjetër goditje të madhe në merkato.

Dëshira më e madhe e trajnerit Frank Lampard është që të marrë në skuadër Kai Havertz. Eksperti i merkatos, Alfredo Pedulla, shprehet se edhe vetë futbollisti e dëshiron këtë marrëveshje.

Shumë shpejt do të ketë një takim ndërmjet agjentit të tij dhe Bayer Leverkusen. Edhe presidenti i Chelsea, Roman Abrahamovic, është gati për ta siguruar transferimin e lojtarit.

Kujtojmë se klubi anglez ka qenë shumë aktiv në këtë merkato, ku ka siguruar Timo Ëerner dhe Hakim Ziyech.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...