E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Champions / Pep një hap larg finales së parë me ‘qytetarët’, por PSG është aty

Manchester City është në prag të arritjes në finalen e parë për ta të UEFA Champions League, por Paris Saint-Germain ka në dispozicion një hedhje të fundit të zareve në këtë gjysmëfinale sonte.

PSG duket se ishte në kontroll të përballjes në mes të ndeshjes së parë, me ekipin e Mauricio Pochettino që kryesoi me meritë 1-0 në Paris në pjesën e parë falë një goditjeje me kokë nga Marquinhos.

Sidoqoftë, skuadra e Pep Guardiolës u rikthye pas pushimit me Kevin De Bruyne dhe Riyad Mahrez duke shënuar dy gola të vlefshëm për City-n, ndërsa Idrissa Gueye u nxorr me të kuq për një goditje të tmerrshme ndaj Ilkay Gundogan.

Rezultati 2-1 e lë Cityn si favoritin e madh për të arritur një finale kundër Chelsea-t ose Real Madridit, por së pari ata duhet të mbajnë nën zgjedhë Neymar dhe Kylian Mbappe për 90 minuta të tjera.

Manchester City vs PSG është planifikuar të fillojë në 21:00 të martën e 4 majit 2021.

Ndeshja do të zhvillohet me dyer të mbyllura në Manchester Etihad Stadium.

Formacionet e mundshme:

Man City: Ederson; Walker, Stones, Dias, Cancelo; Bernardo, Rodri, Gundogan; Mahrez, De Bruyne, Foden

 PSG: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Bakker, Paredes, Verratti, Draxler, Di Maria, Mbappe, Neymar

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...