E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Çfarë ndodhi në 24 orët e fundit në Shqipëri

“Tirana Today” po ju sjell zhvillimet kryesore të ndodhura një ditë më parë në Shqipëri.

1-Krimi në familje ka tronditur Shkodrën. Fabjan Vukaj 55-vjeç ka vrarë me thikë motrën e tij Diana Vukaj 58-vjeçe, dhe e ka mbajtur për 3 ditë brenda në shtëpi. Viktima jetonte në Gjermani, dhe sa herë që vinte kishte konflikte me të vëllanë.

2-Vritet me armë biznesmeni Gramoz Memaj, 40-vjeç, në Ksamil. Ai është qëlluar pranë shtëpisë. Dyshohet se kanë qenë 4 persona që kanë qëlluar drejt tij.

3-Një lajm i pavërtetë për vdekjen e aktorit të njohur Mirush Kabashi u raportua në disa media. Aktori gëzon shëndet të plotë, ndërsa e ka pritur lajmin me buzëqeshje.

4-Shqipëria ka ndaluar me një pjesë të mirë të vendeve evropiane dhe rajonit importimin e shpendëve shtëpiakë dhe të egër, mishin dhe nënproduktet e tyre.

5-Mal i Zi hap kufijtë, shqiptarët mund të kalojnë pa asnjë test.

6-Greqia shtyn vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor.

7-Lajm i mirë nga spitalet COVID. Ministria e Shëndetësisë raportoi 5 raste të reja dhe fatmirësisht asnjë humbje jete nga COVID-19.

8- Sot do të nisë “fshesa” për ndërtimet pa leje në vijën bregdetare e paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama pak javë më parë. Aksioni do të nisë në dy skajet e bregdetit në veri dhe jug, përkatësisht nga Velipoja dhe Ksamili.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...