E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Çfarë do bënit nëse keni 2 ditë kohë? Pipero surprizon me përgjigjen

I ftuar në emisionin “Open”, mjeku Pëllumb Pipero është pyetur se çfarë do të bënte nëse do të kishte vetëm dy ditë për të jetuar. Pipero tha se do të vazhdonte të punonte dhe të shpëtonte jetë njerëzish.

Në kushtet kur nuk do të kishte mundësi ti jepte lamtumirën njerëzve të tij më të shtrenjtë, familjarëve, ai u shpreh se ndonëse nuk do e besojnë, do të çonte misionin e tij deri në fund.

PJESË NGA BISEDA: 

Eni Vasili: Ç’do bëje nëse do kishte vetëm 2 ditë kohë dhe më pas bota do shkatërrohej?

Pëllumb Pipero: Do vazhdoja të isha mjek, por nuk ma beson askush. Nuk do të kisha koha të puthja dhe të përqafoja njerëzit e mi. Por do të qëndroja në spital dhe do të vazhdoja punë si mjek për të shpëtuar jetë njerëzish.

Rita Petro: Shumë e bukur kjo. Si violinistët te filmi i Titanikut.

Pëllumb Pipero: Më kujtohet Titaniku dhe një film.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...