E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Casillas në rrjetën e drejtësisë portugeze, ja për çfarë po hetohet

Ish-portieri legjendar i Real Madrid dhe Spanjës, Iker Casillas i është nënshtruar kontrollit nga autoritetet portugeze.

Lajmin e ka bërë vetë të ditur futbollisti përmes një postimi në Twitter. Ai thekson e oficerët e Prokurorisë portugeze i shkuan në shtëpi dhe i kërkuan dokumentacionet. Kontrollet po kryhen te të gjithë sportistët për të verifikuar nëse ata kanë kryer evazion fiskal apo nëse i fshihen taksave.

Kujtojmë se pak kohë më parë, Casillas shpalli kandidaturën e tij për të qenë President i Federatës Spanjolle. Nëse hetimi për evazion fiskal ndaj tij do të vijojë, atëherë ai do të jetë i detyruar të tërhiqet nga gara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Pas më shumë se një viti mësimi online, studentët dhe pedagogët do të rikthehen sot në auditore, për vitin e ri akademik 2021-2022. Sikundër...