E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Brazil-Argjentinë/ Finalja mund të zhvillohet me praninë e tifozëve

Kompeticioni i Kupës së Amerikës është zhvilluar pa praninë e tifozëve deri më tani, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Por, autoritetet braziliane janë optimiste se finalja në stadiumin Marakana të Rio de Janeiros, mund të zhvillohet me tifozë.

Autoritet braziliane po punojnë që në 10% e Maracanas të mbushet nga tifozët, çdo do t’i binte një numër prej 6,500 shikuesish, shkruan Times of India.

Gjithçka do të ndodhë në masa të rrepta sigurie pasi Covid-19 në vendet e Amerikës Latine po përhapet çdo ditë e më shumë, teksa qeveritë kanë shtrënguar dhe masat për qytetarët.

Për shkak të pandemisë, kompeticioni ndryshoi tre herë vendndodhjen ku nga Venezuela u transferua në Argjentinë dhe si përfundim ndeshjet u zhvilluan në Brazil.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...