E diel, 24 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

Braçe-Bashës: Pretendon se je udhëheqës dhe nuk përcjell asnjë mesazh

Ish. zëvendës kryeministri i vendit, Erion Braçe, ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, ku sipas tij, mban fjalime pa asnjë mesazh. Braçe i përmendi kryedemokratit Lulzim Basha minutat që mori gjatë ditës së sotme në Kuvend. Në të njëjtën kohë i kujtoi se të jetë udhëheqës, duhet së paku të kishte dhënë një mesazh për t’u vaksinuar. Teksa ka ndjekur debatet, akuzat e kundër-akuzat, Braçe i revlotuar iu drejtua Bashës për të thënë të  vërtetat.

“E nderuar kryetare dhe kolegë. Rendi i ditës nuk ka të bëjë me paratë, por me shëndetin. Unë dua të besoj se sot ka dashur që të përcjellë këtë mesazh për qytetarët. Tabelat këtu thonë vaksinohuni, marrëveshja është për vaksinën.

Paratë në këtë rast janë për një gjë, për të sjellë në vëmendje dy fakte, që kjo qeveri nuk i ka kursyer asnjë sekond paratë për të siguruar vaksinat për qytetarët, dhe e dyta nuk ka një ditë, që nga janari e deri tani që qytetarëve t’ju jetë mohuar e drejta për vaksinim.

Të flasësh 18 minuta një herë, pastaj 3 minuta, pastaj 2 të tjera dhe pastaj 33 minuta dhe të pretendosh se je udhëheqës dhe të mos përcjellësh asnjë mesazh, kjo nuk shkon. Ta vazhdosh muhabetin e parave kur thelbi është shëndeti dhe vaksina nuk shkon. Të ngrihesh dhe të thuash të pavërteta këtu, nuk shkon. Se iu referuam këtu pafund, pafund, anketës së buxhetit të familjes”, u shpreh Braçe.

Lexo edhe :   "Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin "Becchetti"
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...