E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Boris Johnson përballet me të papriturën në spital, ja çfarë i punon qytetari

Më të lexuarat

Kryeministri i Anglisë Boris Johnson është përballuar me një situatë të papritur, teksa vizitonte Qendrën Shëndetësore “Whipps Cross”.

Në korridorin e këtij spitali, Johnson u ‘përplas’ me një aktivist të Partisë Laburiste, Omar Salem, një nga kundërshtarët kryesorë të Partisë Konservatore.

Salem e akuzoi Johnsonin se shkatërrimi i Shërbimit Kombëtar Shëndetësor ka ndikuar dhe në kurimin e së bijës. Sipas tij, në spital nuk kishte mjaftueshëm mjekë, të cilët neglizhuan shëndetin e vajzës së tij.

“Sistemi Shëndetësor është shkatërruar. Dhe tani ju vini këtu për të dhënë konferencë për shtyp. Do të donit që kjo gjë t’i ndodhte fëmijës tënd?!’’, iu drejtua Salem, kryetarit të Partisë Konservatore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...