E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Boll është boll”/ Jozefina Topalli akuza Bashës: Tradhtove demokratët

Ish-kryetarja e Parlamentit në kohën e PD, Jozefina Topalli, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka hedhur akuza ndaj kryetarit të PD-së Lulzim Basha.

“Humbi sa herë hyri në zgjedhje, që kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozitë, bëri PD (Partinë e ëndrrave) karneval, tradhtoi demokratët duke djeg mandatet e parlamentit, i dhuroi Ramës të gjitha bashkitë dhe këshillat bashkiak”, shkruan ndër të tjera Topalli.

Reagimi i plotë i saj: “Humbi sa herë hyri në zgjedhje, që kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozitë, bëri PD ( Partinë e ëndrrave ) karneval, tradhtoi demokratët duke djeg mandatet e parlamentit, i dhuroi Ramës të gjitha bashkitë dhe këshillat bashkiak, shpalli vetëngrirjen dhe vrau votën në partinë, që solli lirinë e votës, zboi themelues, qëndrestare, autoritete e kontribues, shpartalloi çdo strukturë të partisë të ngritur me sakrifica titanike, premtoi se nuk do lejonte zgjedhje me 30 qershor dhe bëri sikur e harroj, premtoi se nuk do dorëzonte bashkitë dhe i lëshoi pa asnjë problem, premtoi se do kishte zgjedhje me 13 tetor meqë kishte fitu me 85% ..dhe bëri sikur se mbante mend; premtoi në çadër se s’ka zgjedhje me Ramën dhe hyri në qeveri me Ramën kryeministër, i doli zot listës së tij private, tha se mbante totalisht përgjegjesi dhe tani bën sikur ia kanë sjell nga marsi.
Ktheu partinë në biznes të familjes…

Boll është boll!

Me një drejtim të ri të Partisë Demokratike, Rama rrëzohet për pak muaj, e vendi çlirohet nga 4 vetë (partnerë të tij) që e mbajnë peng”.

Lexo edhe :   Parlamenti si arenë beteje me fantazmën e Berishës

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Pas më shumë se një viti mësimi online, studentët dhe pedagogët do të rikthehen sot në auditore, për vitin e ri akademik 2021-2022. Sikundër...