E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Bllokoi foltoren, Ruçi përjashton nga Kuvendi deputetin Alimadhi

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka përjashtuar për 10 ditë nga seanca deputetin Adriatik Alimadhi. Ky i fundit ka insistuar që të replikojë me kryeministrin Edi Rama, duke bllokuar foltoren.

Por përkundrejt këtij akti, Ruçi nuk ia ka dhënë të drejtën e fjalës për replikë. Dhe në këtë formë, Alimadhi ka insistuar duke bllokuar foltoren. Alimadhi i është drejtuar Ruçit, duke i thënë se po punon me dy standarde.

Debati:

Ruci: Z. Alimadhi s’ka të drejtë për replikë, sepse Rama nuk të përmendi emrin.

Alimadhi: Pse bën qëllimisht ndaj meje, pse punoni me dy standarde?!

Ruçi: E dëgjova, këtu isha dhe s’të ka përmendur emrin asnjëherë. Për herë të dytë të tërheq vëmendjen.

Alimadhi: A do të iki nga Parlamenti, sepse këtë po kërkon ti?

Ruçi: Do dalësh jashtë. Po të them për herë të pestë. Përjashtohesh nga seanca. Atëherë përjashtohesh për 10 ditë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...