E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Blindohet Vlora, priten arrestime të bujshme pas prangosjes së vëllezërve Basho

Më të lexuarat

Uniformat blu kanë rrethuar Vlorën dhe Selenicën, pas arrestimeve të dy vëllezërve Basho. Raportohet se priten arrestime të tjera të bujshme.

Policia e Shtetit është mobilizuar në Vlorë, pasi mësohet se janë lëshuar edhe 10 urdhër arreste të reja.

Për këtë arsye janë angazhuar forca të shumta policie, ku aksioni vijon i përqendruar në Selenicë dhe Vlorë. Policia arrestoi 38-vjeçarin Tesilvan Basho, një person me rrezikshmëri të lartë, i cili në vitin 2008 ka vrarë në Itali dy prostituta.

Në një deklaratë për shtyp, policia tha se i arrestuari paraqet rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Dalin pamjet/ Si u arrestua anëtari i ‘Llanajve’ në sallën e bilardove

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...