E diel, 20 Qershor, 2021
28.5 C
Tirana

Bilanci/ Greqia konfirmon 3 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Greqia raporton për 3 viktima të tjera nga pandemia e koronavirusit, gjatë 24 orëve të fundit.

Kështu shkon në 160 numri total i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 në vendin fqinj.

Deri më tani, Greqia ka konfirmuar gjithsej 2,770 raste të personave të infektuar. Më shumë se 1,300 persona janë shëruar ndërsa 1,240 raste janë ende aktive.

Nga rastet aktive, 24 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Edhe pse me këtë bilanc Greqia duket se nuk do të bëjë hapa pas, por do të vijojë me rihapjen. Vendi fqinj do të hapë edhe sezonin veror turistik por me protokolle sigurie të shëndetësisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...

Greqi/ Bullgari rrëmben me forcë dhe përdhun*n pastruesen shqiptare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Greqi sipas mediave greke. Raportohet se një pastruese me shqiptare është përdhunuar nga një...