E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Bien infektimet dhe numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 11 viktima nga Covid-19.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 3 raste (72, 67, 62 vjeç), Gjakovë 2 (64, 51 vjeç), Prishtinë 1 (66 vjeç), Rahovec 1 (77 vjeç), Pejë 1 (63 vjeç), Prizren 1 (47 vjeç), Suharekë 1 (75 vjeç), Obiliq 1 (78 vjeç)”, thuhet në njoftim.

Sipas raportit, edhe 561 persona janë konfirmuar me koronavirus bazuar në 1.357 mostra të testuara.

Nga sëmundja COVID-19 janë shëruar edhe 884 pacientë ndërsa raste aktive janë 12.253.

Që nga mesi i muajit mars, në Kosovë me koronavirus janë infektuar 44.442, prej të cilëve 1.148 kanë vdekur ndërsa 31.041 janë shëruar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...