E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

“Besëlidhja” e Metës, ja kush do e çelë manifestimin në bulevard

Detaje të reja janë hedhur në dritë lidhur me manifestimin në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, me qëllim “çmontimin e grushtit të shtetit” siç e quan Kreu i Shtetit, Ilir Meta.

Më herët ai ka deklaruar se më 2 mars do të firmosë dekretin e parë për zhbërjen e asaj që e quan “grusht shteti”.

Teksa presidenca mbetet e rezervuar për të dhënë detaje mbi manifestimin që do të zgjasë 2 orë, policia ka blinduar zonën.

Mësohet se fjalën e parë në manifestim do e mbajë Ledio Bianko, personalitet i njohur i së drejtës ndërkombëtare dhe ish anëtar i Komisionit të Venecias, gjithashtu anëtar i Gjykatës së Strasburgut.

Në këtë manifestim do të ketë disa folës, personalitete të shquara. Në fund të tyre do e mbajë fjalën presidenti Ilir Meta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...