E enjte, 5 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Berisha: Pensionistëve dhe invalidëve nuk iu jepen pensionet

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke publikuar mesazhet e qytetarit digjital, thotë se pensionistët nuk po marrin dot pensionet apo edhe pagat e invalidëve. Sipas qytetarëve që janë ankuar tek Berisha, kjo problematikë është hasur tashmë që jemi në prag të Vitit të Ri.

Të moshuarit nuk po mundim dot as të marrin pensionin që u takon, pa folur këtu për shpërblimin minimal që iu akordoi qeveria. Një lumë akuzash janë adresuar tek faqja e Berishës, me synimin për ta ngritur këtë problem.

Statusi

Pashpirtesia e Edvin Mafise si dhurate per vitin e Ri per pensionistet!

-Jo shtesen por pensionisteve dhe invalideve nuk iu jepen pensionet!
Krim! Krim!

Lexoni mesazhet e pensionisteve dhe invalideve. sb

Pershendetje zoti Doktor professor Sali Berisha un qe po te jam nga kukesi dhe ktu kukes na kan ber nje padrejtesi nuk naj kan ndar pencjonet e invalitetit kam shku e kam pyt te bashkija e me than nuk ka fond si kta kriminel te lajn te te smuarit pa festen e vitit eri dhe pa ilaqe un ju shkrujta juve qe ta puplikoni ket mesazh se kjo qeveri ka mbaru mos pyt per popullin Shqiptar ne dor te kuj kemi ren me respekt per ju S. T ju uroj gezuar festat e fund vitit

Pershendetje zoti Berisha kam nje denoncim ne lidhje me pagat e invalideve nuk ju kane dhene ase nje lek ase nikles ase bubqit ju kane bllokuar hajdutat e kryeminstrit qe ka mbase vedit nuk kane leke ase per vitin e ri ju faleminderit shume anonim ju lutem

Pershendetje doktor Berisha kemi 10 dite qe prsim te marrim kempet akoma nuk i kemi marre ska fonde thon pas vitit te ri na thon do i merrni po drrogaxhiu del na thot gezuar krishlindje ku kemi festuar krishlindje ne invalitet e qytetit te pogradeci me se ti festojme skemi ju lutemi bejeni publike ndoshta na i klojn nga e hena se mbetem pa ilace .

Lexo edhe :   “Për lexim gjatë gushtit”

Mirmengjes dhe ju uroj Gezuar Festat e Fundvitit dhe nje fund jave te mbare kemi nje problem Kam bashkeshorten te verber nuk kemi mare leket e pension it te muajit dhjetor as shperblime Ku do vem te ardhura te tjera nuk kemi me me pension paguajm drita uje Telefon place per te mare per Festat nuk po mendojm se nuk kemi te ardhura nuk e di CA do bejme sot jemi pa lek nuk kemi te mar buke ju lutem bejeni problem per leket e pensionit te muajit Me Respekt B.K Kavaje

Lexo edhe :   Basha nuk është djalë si Mema…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Leku e hedh ujin përpjetë”, jepet vendimi për ish zv.ministren e Brendshme

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit, ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për ish-zëvendësministren e Brendshme, Rovena Voda. Ajo akuzohet...

Berisha nis presionet ndaj ambasadores Kim, flet për bashkëpunimin me PS-në

Ish-kryeministri Berisha është pyetur sot nëse mund të kishte një bashkëpunim PD-PS. Ky version është hedhur poshtë në mënyrë kategorike prej tij, madje do...

Berisha nuk përmbahet ndaj Yuri Kim: S’më pengoni dot, harrojeni!

Ish-kryeministri Berisha është treguar mjaft i drejtëpërdrejtë, e madje nuk është kursyer ndaj akuzave të ambasadores amerikane Yuri Kim. Në një konferencë për mediat,...

‘Non grata’ në SHBA/ Berisha: Padi ndaj Blinken në Gjykatën e Parisit

Pas shpalljes ‘non grata’ dhe pas ultimatumit të ambasadores amerikane Yuri Kim, ish kryeministri Berisha njoftoi në një konferencë për mediat se ka dorëzuar...

Presidenti i ri iranian betohet para Parlamentit

Presidenti i ri iranian, Ebrahim Raisi do të betohet më 5 gusht para Parlamentit, për të kompletuar hapin e dytë të inaugurimit, teksa Teherani...