Futboll

Berisha largohet nga Atalanta, transferohet tek klubi i ri në Seria A


               Publikuar në : 15:34 - 06/07/19 Enno

Portieri i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha ka pranuar ofertën e SPAL, duke mbyllur kështu aventurën e tij tek Atalanta, pas tre sezonesh.

Berisha e humbi vendin e titullarit gjatë pjesës së dytë të sezonit tek ekipi bergamask, ndërsa tashmë do të jetë sërish pjesë e Serisë A, tashmë nën fanellën e SPAL-it, skuadër e cila i plotësoi kushtin e vetëm, të jetë portier titullar.

Berisha u transferua nga Atalanta te Spal në formë huazimi me të drejtë blerje nga Spal në fund të sezonit. Pas Lazios dhe Atalantas, Spal është ekipi i 3-të në Serie A për Berishën.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT