E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Berisha i kërkon të bëjë testin e drogës, Rama e pranon dhe i hap sfidën e madhe

Më të lexuarat

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Solli shqiptarët nga Siria, kush është Gledis Nano i trajnuar nga FBI-ja

Gledis Nano, është shefi i Anti-Terrorit shqiptar që ka marrë pjesë vetë në operacionin e riatdhesimit të 5 shqiptarëve të parë nga kampi i...

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dërguar pak më parë një pyetje moderatorit Blendi Fevziu, që ky i fundit t’ja lexonte Ramës.

Berisha shkruante se nëse Rama pranon të bëj testin e drogës, ai do të pranonte të gjitha çfarë kryeministri tha për të mbrëmjen e sotme. Mirëpo Rama në një përgjigje të befasishme jo vetëm që pranoi të bënte testin e drogës por bëri dhe një sfidë të drejtpërdrejtë.

Kryeministri tha se ishte i gatshëm madje që nëse Berisha pranonte, ti bëhej VETTING I PASURISË atij bashkë me familjen e vetë, Lulzim Bashës bashkë me familjen e vetë, Metës bashkë me familjen e vetë dhe Ramës me familjen po ashtu, dhe nëse dilte se janë të papërshtatshëm atëherë të largohen të gjithë nga politika.

Mesazhi i Berishës: Është i gatshëm të bëj testin e drogës. Po nuk doli i vërtetë unë i pranoi të gjitha çfarë më tha.

Rama: Unë këtij njeriu nuk i jap përgjigje. Ama unë jam i gatshëm të bëj këtë por dhe një gjë tjetër. Kam qenë dhe jam kundër vettingut të politikanëve se mendoj se atë e bën SPAK dhe BKH. Por unë jam i gatshëm nëse ky bashkë me familjen e tij, Lulzim Basha bashkë me famlijen e tij dhe Meta bashkë me familjen e tij, janë gati ti nënshtrohen vettingut të pasurisë, dhe unë sigurisht përpara një trupe që të respektoj të njëjtat normat që ndjekin për prokurorë në VETTING dhe nëse në fund dalim të gjithë të papershtshem dhe të thonë këta të ikin nga jeta politike, unë jam gati të ikim.

Kush përsërit shumë një akuzë për tjetrin i bën vet. Jam gati. Po jam gati. Nëse vettingu i pasurisë nxjerr që të gjithë jemi njësoj, le të ikim të gjithë’, përfundoi Rama.

Lexo edhe :   Pandemia/ “Jemi në prag të një katastrofe”, zbardhet letra e Metës
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...

KMSH dënon sulmet në Francë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar pas sulmeve terroriste që ndodhën në Francë. KMSH-ja e cilëson vrasjen të pajustifikueshme, dhe se dënojnë të gjitha...