E premte, 5 Mars, 2021
15 C
Tirana

“Bëni si them unë, mos bëni si bëj unë”/ Deputetët kapen “mat” duke shkelur rregullat e pandemisë

Në kohën kur Ministria e Shëndetësisë apelon çdo ditë për ruajtjen e distancës, klasa jonë politike nuk zbaton një rregull të tillë.

Ndonëse duhej të ishin bërë shembull për popullin, duket se një gjë e tillë është lënë në harresë.

Në disa foto të siguruara para nisjes së seancës, shihen deputetët duke konsumuar kafen në oborr.

Kuvendi është mbledhur sot për të zhvilluar seancën e radhës plenare.

Shumica e tyre janë pa maska dhe nuk respektojnë as distancimin social.

Pandemia ka sjellë bilance negative në vendin tonë, e ndërsa rastet po shtohen ndjeshëm.

Po kështu, shumë qytetarë e kanë humbur betejën me COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...