E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Basha ‘zhduk’ Rudina Hajdarin nga PD-ja, delegon Alibeajn në vend të saj

Pasi e përjashtuan vajzën e Azem Hajdarit nga jeta partiake e PD-së, menjëherë e kanë zëvendësuar. U reflektua qartë që pati një zhgënjim nga radhët e PD-së në lidhje me vendimin e marrë nga ana e Rudina Hajdarit.

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari deklaroi se nuk dorëzon mandatin e saj pasi vetëm në Parlament beson se do të mund t’i shërbej interesave të vendit. Menjëherë pas kësaj vendimmarrje, PD ka vendosur të heq emrin e Rudina Hajdarit si të deleguar në degën 11 në Tiranë dhe të vendos ish-deputetin Enkelejd Alibeaj.

Që nga viti 2013 kur mori mandatin e deputetes në Tiranë, Hajdari zhvillonte takime periodike me banorët e Laprakës në kryeqytet, të cilët i përkasin degës 11 të PD në Tiranë.

Në takimin e zhvilluar nga kjo degë pasditen e djeshme, qëndrimet politike të demokratëve janë mbajtur nga ish-deputeti Alibeaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...