E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Rinisin reshjet, dallgë 7 ballë në det

Sot moti do të jetë me vranësira  dhe reshje shiu në zonën veriperëndimore, ndërsa në verilindje dhe juglindje do të ketë reshje bore. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Verilindje (NE), me shpejtësi maksimale deri në 25 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 2,0 –3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         -2/9°C
Zonat e  ulëta          3/13°C
Zonat  bregdetare   4/13°C

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...