E shtunë, 24 Tetor, 2020
15 C
Tirana

Basha refuzon dialogun: Largimi i Ramës, i panegociueshëm!

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një takim me mbështetës të opozitës në Elbasan, tha se nuk do të pranojë për asnjë arsye pazare me të keqen.

Ndërsa kryeministri i dërgoi një ditë më parë letrën e gjashtë publike për dialog, kryedemokrati Basha, mjaft i entuziasmuar teksa ndodhej pranë mbështetësve, nënvizoi se largimi i Ramës është i panegociueshëm.

“Çdo ditë që kalon, e bën më të thekur bindjen tonë se nuk ka zgjidhje politike pa largimin e Edi Ramës, pa largimin e bandës që ka marrë peng vendin. Shqiptarët e bashkuar kanë vendosur gjithçka, e dimë se nuk ka e nuk mund të ketë as liri, as zgjedhje të lira, as çlirim nga oligarkia që ka kapur për fyti Shqipërinë, pa larguar shkaktarin numër një të kësaj krize, njeriun që vodhi financat e shtetit, i vuri shqiptarëve kularin në fyt.

Tani bëhet gati të çimentojë pushtetin e krimit, bëhet gati të nxjerrë kamzhikun e diktaturës, për t’i ulur kokën shqiptarëve. Nuk e pranon Shqipëria këtë, prandaj të dielën të bashkohemi të gjithë në Tiranë. Ditë për ditë shqiptarët dhe mbarë bota lemeriten me përmasat e korrupsionit të Edi Ramës, kurrë më parë aferat korruptive nuk kanë marrë këto përmasa. E patë lajmin e fundit botuar nga BIRN, 216 kontrata sekrete, qindra milion euro që jua marrin ju. Para që vidhen e shpërdorohen. Tani vjedhjen e bëjnë me kontrata sekrete që as nuk publikohen më. Kjo bandë ka vjedhur 4.6 miliard euro vetëm katër vitet e fundit. Këto para që marrin me taksa, nuk i shkojnë kurrë njerëzve.

Lexo edhe :   Matematika e kryeministrit që tallet me sakrificën e qytetarëve

Nuk ka vlera europiane pa zgjedhje të lira dhe pa çuar para drejtësisë politikanët e kapur duke vjedhur vota. Rama erdhi në pushtet me krimin. Këtu në Elbasan krimi diktoi mandatet e krimit, nuk janë deputetë të Elbasanit, por të bandave të drogës. Çdo akt i parlamentit është ilegjitim, nuk i njohim dhe do t’i zhbëjmë. Nuk i i njohim aktet e një parlamenti kukull të krimit. Edhe kjo që po bëjnë për ligjin, për Akademinë e Shkencave është diktaturë, duan t’u mbyllin gojën intelektualëve”, tha Basha.

Lexo edhe :   Rama u thotë 'PO' naftëtarëve të Ballshit, por me një kusht

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Me maska dhe flamurin grek/ Familja përkujton Konstandinos Kacifas

Të afërm dhe familjarët kanë përkujtuar Konstandinos Kacifas, në një ceremoni private. I riu u vra më 28 tetor, gjatë një shkëmbimi zjarri me...

SHBA thyen rekordet me të infektuarit, situata del jashtë kontrollit

Në Itali janë bërë protesta për mbyllje nga koronavirusi. Greqia është izoluar, e ndërsa në SHBA po shihet një rritje rekord e të infektuarve. SHBA-ja...

VIDEO/“S’do bashkëpunoja me Bieta Sulon”, moderatorja bën deklaratën e papritur

Në emisionin ‘Glamour Zone’ në ekranin e RTV Ora, ka qenë e ftuar këngëtarja e talentuar Albulena Ukaj, e cila njihet ndryshe si Sozia...

Koronavirusi ekziston! Silva Bino: E kalova në formë të rëndë, ndërgjegjësohuni

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino, u bën thirrje qytetarëve që të tregojnë kujdes për veten dhe të afërmit e tyre, pasi Covid-19...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...