E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Basha: Rama do që shqiptarët të jenë të varfër, për t’u blerë votën sa më lirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se po e lë qëllimisht degradimin e situatës pandemike dhe ekonomike.

Në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu, Basha tha kemi të bëjmë me një grup krimnal, dhe kërkon të gllabërojë paratë e shqiptarëve.

Sipas tij, Rama kërkon ta çojë gjendjen ekonomike sa më keq, në mënyrë që t’ua blejë votën sa më lirë.

Lulzim Basha: ”Është e qartë se përpara kemi një grup të strukturuar kriminal, po e lenë pandeminë qëllimisht të përparojë. Kërkon që paratë e shqiptarëve kërkon t’i gllabërojë. Pse t’i paguajë 160 mijë lekë një të papuni çdo muaj, pse t’i japë pensionistëve 20 mijë lekë në muaj më shumë, kur sa më të varfër të jenë, aq më lirë do ua blejë votën. Paratë i çon te inceneratorët. Kjo është llogaria e Edi Ramës. Do ta çojë gjendjen sa më keq, dhe lekët e ndihmave t’i përdorë për të blerë dinjitetin e shqiptarëve.’’

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Samedi 17 octobre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...