Basha në Berat: Rama e ka humbur kontrollin, vazhdon me premtime boshe

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në qytetin e Beratit, në vijim të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Gjatë fjalës së tij, Basha u kujtoi qytetarëve premtimet sipas tij, të pambajtura nga kryeministri Edi Rama, teksa shtoi se ky i fundit ka humbur kontrollin, pasi e di se do i humbë zgjedhjet.

Ndër të tjera, Basha u shpret se Beratin dhe Shqipërinë, e ndan vetëm 4 ditë nga ndryshimi dhe fitorja e Partisë Demokratike.

Lulzim Basha: ”Kush nuk e mban mend ishullin e Osumit?! 8 vjet nuk bëri dot premtimin që do ta bënte vitin e parë, rrugën Berat-Fier. 8 vjet premtime të pa mbajtura, çmimin e naftës, jo vetëm nuk e uli por e bëri Shqipërinë vendin e tretë në botë për çmimin e karburantit. Faturat e energjisë jo vetëm nuk i uli siç premtoi por i rriti duke çuar mijëra sipërmarrje, qindra e mijëra nëna dhe baballarë drejtë papunësisë e qindra e mijëra të tjerë familjarë, drejtë dëshpërimit. Kush nuk i mban mend premtimet e pa mbajtura të Edi Ramës, dështimet këtyre 8 viteve?!

Kush më mirë se Berati nuk e ka ndjerë harresën, nëpërkëmbjen e këtij grupi të babëzitur. Dhe ja ku e kemi prapë, 8 vite pushtet, 8 vite premtime, 8 vite me projekte 3D si ishulli i Osumit dhe ka guximit të vijë para këtij qytetërimi, para këtyre qytetarëve, para kësaj rinie e të kërkojë edhe 4 vjet të tjera. E shikoni si sillet nëpër Shqipëri, me projekte 3D nën sqetull, me një thes tjetër me rena me të cilat mendon se do të mashtrojë përsëri shqiptarët. Beratasit e zgjuar të japin ujë me bisht të lugës dhe më 25 Prill, 4 ditë na ndajnë nga fitorja më e thellë që do i prijë ndryshimit të vërtetë për Beratin, për beratasit dhe për gjithë Shqipërinë.”