Politikë

A rrezikon Basha burgun? Ristani: Unë për vete jam i pastër


               Publikuar në : 22:39 - 12/11/19 B H

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka folur në lidhje me lobistin amerikan Muzin.

I ftuar në emisionin ‘Repolitix’ në Report Tv, Ristani tha se nuk ka firmosur asnjë kontratë me të, pasi një gjë të tillë e ka bërë Lulzim Basha.

“Çdo lloj dënimi i tillë prek karrierën, moralin dhe nderin e dinjitetin e personave përkatës. Akuza është e montuar politikisht. Unë nuk rrezikoj asgjë, vetëm atë që mbetet te publiku që dëgjon se Arsen Ristani akuzohet. Unë jam i pastër në këtë rast”, u shpreh ai.

I pyetur nëse kreu i PD-së, Basha rrezikon për kontratën e firmosur, ai u përgjigj:

“Ai nuk rrezikon për atë që ka firmosur, se ka firmosur një kontratë të ligjshme. Unë besoj se Muzin nuk i ka marrë këto para nga Basha. Shkeljet e ligjit sigurisht që dënohen, unë jam jashtë kësaj historie”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT