E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Badigardët e Mziut dhunuan anëtarët e PD-së? Zbardhet e vërteta

Pak më herët në media u raportua se njerëzit e Xhelal Mziut, nuk kanë lejuar të votojnë kundërshtarët.

U tha se dy prej anëtarëve të PD-së që kanë shkuar të votojnë, janë dhunuar nga badigardët e Mziut. Në media u publikua lajmi se në spitalin Ushtarak kanë shkuar të dëmtuar me sende të forta Jetmir Premçi dhe Darvin Zalla, të cilët janë zënë me Lorik Baja. Ky i fundit thuhet të jetë truproja e Xhelal Mziut. Por si qëndron e vërteta?

Burime për ‘Dosja.al’ kanë bërë me dije se ish-kryebashkiaku i Kamzës nuk ka truproja dhe se nuk ka pasur asnjë përplasje, pasi të gjitha kutitë me vota kanë shkuar në selinë blu.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...