E enjte, 28 Janar, 2021
-3 C
Tirana

“Babalja”/ Erzen Breçani dëshmon për takimin me Alizotin: Ishte pa ngrënë, i dhashë…

Ditën e sotme kanë dhënë dëshminë e tyre për çështjen “Babale”, ish-drejtori i Policisë së Fierit, Albert Nushi, dhe ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani.

Në audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike, thuhej se vëllai i ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, ishte i implikuar në trafikun ndërkombëtar të drogës, si dhe shumë zyrtarë të tjerë shqiptarë, një pjesë e të cilëve janë në hetim.

Albert Nushi mësohet të ketë deklaruar se : “Isha duke shkuar në Tiranë, u ktheva të takoj Fred Alizonit. Jam kthyer nga rruga dhe jam takuar me të. Alizoti telefonoi sallën operative të bënte kallëzim. Atë e njihja për shkak të detyrës.”

Ndërsa, Breçani është shprehur se Fredi Alizotin dhe Veliun i ka takuar rastësisht në oborrin e PD.

“Fredi Alizotin e Albert Veliun i takova rastësisht në oborrin e PD. Alizoti u prezantua si kunati i Albert Veliut. Më tha se kishte besim tek unë dhe do më tregonte diçka.  I dhashë 40 mijë lekë të vjetra Alizotit se ishte pa ngrënë.  Edhe Albert Veliut i kam dhënë 10 mijë lekë të vjetra. Gjatë bisedës me Alizotin ai më tregoi se e gjitha bëhej për azil”, tha Breçani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...