E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Avioni përfshihet nga flakët, asnjë shenjë për 7 personat që ndodheshin në të

Një aeroplan mallrash An-12 që u rrëzua në Rajonin Irkutsk në Siberinë Lindore, mori flakë kur u përplas në tokë. “Ekipet e zjarrfikësve dhe të shpëtimit kanë mbërritur në vendin e aksidentit. Aeroplani është në flakë”, tha zyra e shtypit. Një operacion kërkim-shpëtimi, dhe shuarje e zjarrit është duke u zhvilluar aktualisht.

Siç specifikuan shërbimet e emergjencave për TASS, avioni është përfshirë nga zjarri. Sipas të dhënave paraprake, në aeroplan ndodheshin shtatë persona.

Ministria e Emergjencave të Rusisë njofton se në orën 14:45 me orën e Moskës, një aeroplan mallrash An-12 u zhduk nga radarët, ndërsa po afrohej për ulje 7 km nga Irkutsk në zonën e vendbanimit Pivovarikha.

Avioni u zbulua më vonë, në afërsi të vendbanimit Pivovarikha, jo shumë larg aeroportit.

Burimi i lajmit: airlive. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...