E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Autori i masakrës në Gjermani regjistroi një video para se t’i jepte fund jetës

11 persona humbën jetën mbrëmjen e kaluar në qytetin gjerman Hanau.

Në mesin e viktimave është edhe autori i ngjarjes së rëndë, i identifikuar si Tobias.R.

Gazeta gjermane “Bild”, ka zbuluar se Tobias ka lënë një video edhe një letër, ku shpjegon arsyet e krimit dhe shfaq prirjet e tij ekstremiste.

Në materialin filmik, autori shprehet se disa njerëz në Gjermani duhen shfarosur, duke qenë se është e pamundur që të dëbohen.

Mediat gjermane raportojnë se viktimat ishin turq dhe kurd.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....