E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Atentati ndaj 26-vjeçarit/Policia identifikon një nga autorët e vrasjes

Duket se nga hetimet paraprake, policia ka një të dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti. I ftuar në studion e “Opinion”, gazetari  Ermal Vija ka bërë me dije se policia ka identifikuar një nga autorët e dyshuar për vrasjen e Jurgen Kurtit.

“Policia ka shpallur në kërkim një person, por ende nuk dihet as identiteti, as mosha. Ka qenë kqyrja e kamerave që ka bërë të mundur identifikimin e një personi”, ka deklaruar gazetari, por pa dhënë shumë detaje.

Në orët e para të mëngjesit të së martës, ekspertë të policisë kanë mbërritur sërish në vendngjarje, për të verifikuar nëse zona mbulohet apo jo me kamera sigurie.

Mësohet se Kurti sapo kishte zbritur nga mjeti i tij, për t’u futur në banesë kur është qëlluar. Mbi trupin e viktimës u gjetën disa plumba, ndërsa në vendngjarje policia ka gjetur 10 gëzhoja.

Në lidhje me ekzekutimin e 26-vjeçarit, deri më tani policia ka hetuar në dy pista. Në atë të hakmarrjes, duke qenë se Kurti ishte i akuzuar si i përfshirë në një vrasje të ndodhur dy vite më parë në Durrës, dhe ajo e prishjes së pazareve të drogës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...