E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

“Rama u ka çuar sms policëve para protestës”

Në emisionin “Dritare me Rudinën”, ish-deputeti Enkelejd Alibeaj deklaroi se kryeministri Rama u ka çuar policëve një sms, ku u premtonte se do të merrnin orët jashtë orarit, si dhe faktin që Vettingu në polici nuk do të bëhej. Ky fakt i denoncuar nga Alibeaj është kundërshtuar nga zv/ministri i Brendshëm, i cili ishte gjithashtu i ftuar në emision. Ai shtoi më tej se policët janë të frikësuar për mbajtjen e vendit të punës.

“Policia duhet të zbatojë ligjin. Dy orë më parë, FNSH-ja dhe policia shkuan tek Unaza e Re, ku ndodhen qytetarët që protestojnë. Pra, jam dakord me faktin që policia duhet mbështetur, duhet lënë e qetë në punën e saj, por e dini ju që policët e rolit bazë janë të frikësuar për punën e tyre?

Atyre nuk iu paguhen orët shtesë, madje para protestës iu çohet një sms; shpërndahuni me kujdes se orët shtesë do i merrni dhe Vettingu nuk do bëhet. Ua çoi kryeministri Rama”.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...