E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Dako e pranon publikisht: Kam qenë student i dobët në mësime

Gjatë një takimi të mbajtur me studentë të Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, kreu i Bashkisë, Vangjush Dako ka pranuar publikisht se ka qenë studentë me 5. Pa droje ai ka thënë se ka qenë student i dobët në mësime, e ndërsa kur është bërë kryetar Bashkie, ka qenë biznesmen i suksesshëm.

“Nuk kam qenë me 10-ta, kam qenë student me 5. Kur jam bërë kryetar Bashkie, kam qenë biznesmen i suksesshëm”, tha ai.

Po në këtë takim, ishte edhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, i cili u prit me protesta nga studentët për shkak të ndotjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...