E premte, 5 Mars, 2021
15 C
Tirana

Astir, ish Bllok, komuna e Parisit, Fresku, ja kush janë vatrat e nxehta të Covid në Tiranë

Tirana numëron më shumë se 2000 persona të prekur me Covid-19. Sipas epidemiologëve, virusi përhapet më shumë përmes festave, ceremonive mortore e vendet ku ka shumë njerëz. Në Tiranë ka disa vatra infeksioni, që janë lokalizuar si vendet ku ka më shumë persona të prekur nga virusi. Kjo zona janë: Astir, ish Bllok, komuna Parisit, Laprakë, Kamzë, Paskuqan, Fresku.

Masat nëpër subjekte nuk respektohen, dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve për përdorimin e maskave sa vjen e ulet, pavarësisht rritjes së shifrave të personave të prekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...