E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

“Asgjë s’ka ndryshuar”, Zagani tregon planin e firmosur nga Saimir Tahiri

Ish-Shefi i Antidrogës, Dritan Zagani, është kthyer pas në kohë kur ishte në pushtet si Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai nxjerr videon dhe ironizon se asgjë nuk ka ndryshuar dhe tani, përveç emrave. “Na ishte dikur mund ti thuhet kësaj, por asgjë s’ka ndryshuar veç emrave, edhe sot si dikur”, shkruan ai.

Teksa ka rishpërndarë një video në rrjetin social facebook, Zagani tregon planin e firmosur nga Saimir Tahiri. Në videon në fjalë tregohet puna e policisë, për kontrollet nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Zagani jep goditjen e fortë, teksa thotë se kjo video i është dedikuar ministrit më të suksesshëm rilindas.

“A ju kujtohet ajo kohe brilante e “Bravo Çuna”. A e mbani mend punen vetemohuese te “çunave” per realizimin e planit te firmosur nga Ministri Saimir Tahiri.

Per ata qe harrojne shpejt degjoni “recitimin” e aktorit kryesore, kushtuar ministrit me te sukseshem rilindas.

P.S..aktori kryesor ne kete “film” eshte çik i shpallur ne kerkim …per pune te mire kuptohet jo per paligjshmeri si ato te mijat..jo se edhe une jam ne kerkim akoma”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka kalaur për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit në këtë...

O popull, votoni partitë e reja! PD do humbasë më keq se më 2017

Nga: Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vështirë ta kuptojë por...

Aksident në Pukë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Dedaj të Pukës. Shtetasi i identifikuar me inicialet L.M, ka qenë...

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin se ai ka dështuar të...

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...