“Asgjë s’ka ndryshuar”, Zagani tregon planin e firmosur nga Saimir Tahiri

Ish-Shefi i Antidrogës, Dritan Zagani, është kthyer pas në kohë kur ishte në pushtet si Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai nxjerr videon dhe ironizon se asgjë nuk ka ndryshuar dhe tani, përveç emrave. “Na ishte dikur mund ti thuhet kësaj, por asgjë s’ka ndryshuar veç emrave, edhe sot si dikur”, shkruan ai.

Teksa ka rishpërndarë një video në rrjetin social facebook, Zagani tregon planin e firmosur nga Saimir Tahiri. Në videon në fjalë tregohet puna e policisë, për kontrollet nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Zagani jep goditjen e fortë, teksa thotë se kjo video i është dedikuar ministrit më të suksesshëm rilindas.

“A ju kujtohet ajo kohe brilante e “Bravo Çuna”. A e mbani mend punen vetemohuese te “çunave” per realizimin e planit te firmosur nga Ministri Saimir Tahiri.

Per ata qe harrojne shpejt degjoni “recitimin” e aktorit kryesore, kushtuar ministrit me te sukseshem rilindas.

P.S..aktori kryesor ne kete “film” eshte çik i shpallur ne kerkim …per pune te mire kuptohet jo per paligjshmeri si ato te mijat..jo se edhe une jam ne kerkim akoma”.