E shtunë, 28 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

“Socialistët drejt LSI”, Kryemadhi komenton deklaratën e deputetes së PS

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

Përdori qentë për krizën ushqimore, ja disa nga çmenduritë e Kim Jong Un

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un, është një nga udhëheqësit më të çuditshëm në botë. Askush as nuk e di moshën e...

E bujshme nga Argjentina, Maradona ka firmosur të mos varroset

Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, krejt papritur, duke tronditur botën e sportit dhe jo vetëm. Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund...

“Kundër bombardimeve”/ Çfarë thoshte Trump në 1999 për ndërhyrjen në Kosovë

20 vite më parë, Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ishte renditur në krahun e shqiptarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë...

Prej ditësh, LSI vijon fushatën e anëtarësimeve të reja, ku një pjesë e konsiderueshme e tyre vijnë edhe nga radhët e Partisë Socialiste. Por ky fakt nuk është pritur aspak mirë nga pala kundërshtare.

Deputetja socialiste, Elona Gjebrea, reagoi dje për njësinë një në kryeqytet, duke deklaruar se socialistët e vërtetë janë ata që kanë ideale, dhe jo ata që rendin për të ndërruar ombrellën e partisë sa herë kanë zgjedhje.

Në kundërpërgjigje të këtij qendrimi, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi thotë se PS ka dështuar. Për vetë zonjën Gjebrea, risolli fabulën “Dhelpra dhe rrushtë”.

“Statusi i zonjës Gjebrea ka ardhur si rezultat i dështimit të një tentative tjetër të drejtorëve të bashkisë së Tiranës, duke i kërcënuar këta socialistë që duan të çlirohen nga kapja. Pasi nuk ju eci metoda e kërcënimit, bënë një status që jeni të panevojshëm për ne.

Sekti i Rilindjes që ka ozurpuar PS, nuk ka nevojë më për socialistët, i donte për t’ju marrë pushtetin, nuk i konsideron më ata. Përkundrazi i quan të dështuar, të humbur. Socialistët që po i bashkohen LSI e gjejnë veten. Do të përmed fabulën “Dhelpra dhe rrushtë”, pasi dhelpra nuk arrinte të kapte rrushin, thoshte është i papjekur. Edhe historia e statusit të zonjës Gjebrea nuk është gjë tjetër. Këta socialistë duhen të shkëputen nga zhinxhirët e kapjes së karrierës së tyre politike. LSI jo vetëm i ka të hapur dyert për çdo socialist, por për çdo qytetare dhe qytetarë që edhe nëse nuk e sheh veten pjesë të një flamuri politik, mund ta gjejë veten e tij, mund të jetë vendimmarrës dhe politikbërës”.

Lexo edhe :   Kryemadhi, homazhe në varrin e Ismail Qemalit: Të ndalim shpopullimin
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Artisti në Siri, vizaton në muret e rrënojave portretin e Maradonës

Artisti sirian nga Idlibi, Aziz Esmer, në muret e një shtëpie të shndërruar në rrënojë nga sulmet e regjimit të Asadit, vizatoi portretin e...

Covid-19/ Shefja e epidemiologjisë: Mos hezitoni shtrimin në spital

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini thotë se vendi ndodhet në një rrisk të shtuar, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid-19. Sa i...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

I veshur kuq e zi/ Publikohen fotot e rralla të komandantit, Adem Jashari

Komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari nëse do të ishte gjallë, sot do të festonte ditëlindjen, në 28 Nëntor, datë në të cilën gjithë...

Tërmeti/ Ahmetaj: Familja e fundit e dëmtuar hyn në shtëpi në vitin 2022

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka thënë se brenda majit 2021, të gjitha shtëpitë individuale të qytetarëve që u dëmtuan nga tërmeti...