E enjte, 17 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Armand Shkullaku: Rama ka ngrënë shumë peshq tek lokali i Mihalit

Gazetari Armand Shkullaku, teksa ka qenë i ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, i është rikthyer çështjes së shumëdebatuar, atë të Mihal Kokëdhimës. Ai madje ka zbuluar se kryeministri Rama ka ngrënë shumë peshq në lokalin e biznesmenit, e ndërsa atë ngjarje e cilësoi si një incident të tepruar, që nuk kishte pasur faj asnjëra nga palët.

‘A duhej shfarrosur Mihal Kokëdhima? Pro dhe kundër?’, ishte pyetja që Arian Çani ka shtruar në emision, ndërsa Armand Shkullaku u përgjigj: ‘Në asnjë mënyrë jo. Që në një moment të caktuar të çmendemi, kjo ndodh. Që të çmendet shteti, kjo është serioze.

Iu shkatërrua lokali brenda natës, u arrestua, u fut në burg. Kjo për çfarë? Për një incident të tepruar, nuk kishte pasur faj asnjëra nga palët.
Djali i xhaxhait të Koço Kokëdhimës është ai. Rama ka ngrënë shumë peshq aty tek lokali i Mihalit…’.

Restorant “Panorma” në pronësi të Mihal Kokëdhimës u shemb nga IKMT, pas një videoje ku shihej Kokëdhima teksa dhunonte disa turistë spanjollë, ndërsa prej disa vitesh vepronte dhe pa leje.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse biçikleta dhe çiklisti është vdekja e ngadaltë e planetit?

Nga: Dritan Hila CEO i Euro Exim Bank Ltd. shpjegon pse nje çiklist eshte katastrofe per ekonomine dhe planetin. Ja çfare thote: Një çiklist është një...

Afrikë, zbulohet diamanti i tretë më i madh në botë (Video)

Debswana, një kompani që merret me zbulimin e diamanteve në Botsvana të Afrikës, tha se kishte gjetur një gur 1,098 karat, të përshkruar si...

Studimi: Ndërkohë që njerëzit po plaken njëlloj si dikur, diçka ka ndryshuar

Një studim i pashembullt mbi statistikat e jetëgjatësisë tek primatët njerëzorë dhe jo-njerëzorë, ka konfirmuar se ne ndoshta nuk do të mund ta ngadalësojmë...

Koreja e Veriut me mungesë ushqimi, 1 kg banane kushton 45 dollarë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un, ka pranuar zyrtarisht se vendi i tij po përballet me mungesa të ushqimit. Duke iu drejtuar një...

Aksident në Fier/ Makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Një aksident automobilistik me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e sotme në Cakran të Fierit. Mësohet se një person ka humbur kontrollin...