E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Alo SPAK-istë, keni harru edhe disa të tjerë

SPAK-u paska kërku konfiskimin e pasurive të Ylli Ndroqit dhe pjesëtarëve të familjes së tij për shkak të denimit të dikurshëm për trafik droge! Po mirë, meqë për këtë personazh proceduat, pse nuk ndiqni të njëjtën praktikë apo standard edhe për Agron alias Geron Xhafa!?? Edhe ky ka qenë i dënuar për trafik droge dhe i akuzuar se vazhdonte aktivitetin e paligjshëm!

Edhe ky ka disa prona e pasuri bashkë me pjesëtaret e familjes se tij!! Po në këtë rast pse nuk vëlroni, kush ju ndalon?? Pse na krijoni dyshime se këto hetime pasurore janë selektive!??? Po për trafikantët e tjerë të drogës që janë bërë ndërtues të suksesshëm në Tiranë fal edhe lali Erit, çfarë po bëhet me pronat e tyre si psh për kompanitë e Pashk alias Antoni Gjini që ka bërë e po bën ndërtime me gjithë biznesmenët e pushtetshëm në Shqipëri! Po për ata trafikant droge që KM Rama i dha licenca për resorte turistike në jug, çfarë po bëhet!???

Po mirë trafikantëve se ndoshta i vjen radha kur të përplasen me ndonjë nga pushtetarët por për biznesmenet e lidhur me pushtetin që kanë detyrime te papaguara ndaj shtetit (taksat e tatimet) qe kapin shifren e milionave euro!?? Nuk po rendis shumë emra që të ju lodh por po përmend kompanitë e Besnik Sulajt e të afermeve të tij (meqë ra fjala edhe vëllai i këtij u arrestua për trafik droge)!

Si dhe të ish-biznesmenit të lidhur me pushtetin e para 8 viteve, Rezart Tacçi! Keta që kane shfrytëzu pasurit shqiptare duke u pasuruar për vete por duke mos paguar detyrimet ndaj shtetit, kush do merret me këtë kategori biznesmenësh???

Lexo edhe :   'Kriminelët fitojnë tendera në Fier'/ SPAK në lëvizje pas deklaratës së Koçit
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Aksident në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjisruar pasditen e sotme në vendin e njohur si Kthesa e Gungasit, në aksin rrugor...