E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Alibeaj e cilëson 8 janarin si fundin politik të Berishës (VIDEO)

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, thotë se Sali Berisha dështoi që bashkë me Edi Ramën të nxjerrë arkivolë nga selia e PD-së. Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj, shprehet me anë të një postimi në rrjetet sociale se ishte shumë e turpshme mënyra se si ish-kryeministri Sali Berisha orkestroi dhunën mbi selinë e PD-së për interesat e tij. personal.

Statusi

Demokratët, shqiptarët dhe bota mbarë e pa se si Sali Berisha orkestroi dhe udhëhoqi një sulm kriminal mbi Partinë Demokratike për ta shndërruar atë në një bunker për hallin e tij personal. Ky sulm i turpshëm do të mbahet mend si dita e tij e fundit në politikë dhe si fillimi i një kapitulli të ri për Partinë Demokratike, të çliruar nga hijet e të shkuarës, nga dhuna dhe mentaliteti komunist!

Policia ka vënë në pranga 34 persona, dhe ka proceduar 18 të tjerë për dhunën tek selia e PD-së. Policia njoftoi se personat e arrestuar akuzohen për “Organizim dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike”, “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Shkatërrimi i pronës” si dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Të shtunën, ish-kryeministri Sali Berisha së bashku me mbështetësit e tij dhe Komisionin e Rithemelimit, sulmuan selinë e Partisë Demokratike me mjete të forta ku përfshiheshin varetë, shkallët, levat, çekiçët, trapanët, me qëllimin e vetëm për të hapur dyert e selisë. Rreth 60 minuta pas tentativave të protestuesve për të uzurpuar në zyrën e kreut demokrat, Basha së bashku me deputetët kërkuan ndihmën e policisë, për t’u mbrojtur nga demokratët e tjerë protestues.

Lexo edhe :   Zgjedhje në PD, si shpëtim nga kafazi i hekurt
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...